Skip to content

Dzień Dziecka AKW 2017

4 czerwca 2017 roku, na łowisku specjalnym w Niewodnicy koło Białegostoku, odbył się II Wędkarski Dzień Dziecka z AKW Skish. Mimo dosyć wczesnej jak na niedzielę pory zbiórki, praktycznie wszyscy stawili się nad wodą punktualnie i już po chwili grobla między dwoma zbiornikami usłana została kolorowymi kocami, na które cień rzucały wędkarskie parasole; zaraz obok stanęły krzesełka, podpórki i cała masa różnego rodzaju sprzętu. Niedługo później w wodzie wylądowały pierwsze zestawy, a za nimi zanęta, która miała pomóc w przyciągnięciu upragnionych zdobyczy.

O doznania wędkarskie dbali głównie Panowie, którzy z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoją wiedzę młodym adeptom. Dzielili się z dzieciakami wszystkim czego do tej pory sami się nauczyli – począwszy od tajemnych przepisów i sposobów przygotowywania zanęty, poprzez trudną umiejętność dobierania gruntu, po zarzucanie, zacinanie i hol. Na uwagę zasługuje fakt, iż oprócz naszej "rodzynki" – w tym dniu "Cioci Agnieszki", swoich sił z wędką w dłoni próbowały również niektóre z małżonek naszych kolegów.

W czasie, kiedy dzieci na chwilę traciły zainteresowanie wędką, różnego rodzaju atrakcje zapewniały Panie. Było i robienie pięknych wianków dla dziewczynek, i zabawy w berka, a dla małych łakomczuchów zostało przygotowane pyszne ciasto, przystrojone napoje ze słomką, kiełbaski i różnego rodzaju łakocie.

Mimo upalnej pogody i małej aktywności, trafiły się również ryby – cel naszego spotkania. Oprócz kilkunastu płotek, do zdjęć z dziećmi na brzegu zameldował się niewielki amur oraz piękny karaś, którego samodzielnie wyholował Szymon. Za czas spędzony nad wodą, za piękne chwile z wędkami w dłoni, za chęć oderwania się od ekranów komputerów i za złowione rybki, dzieciaki uhonorowane zostały pamiątkowymi medalami - oczywiście wszystkie koloru złotego!!!

Dzień minął bardzo szybko - ani się obejrzeliśmy i na zegarkach wybiła piętnasta. Przyszedł czas na powroty do domów i trudne dla niektórych, chwile pożegnania. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że impreza się udała, tym bardziej, iż w tej edycji, wraz z rodzinami, uczestniczyło 20 dzieciaków związanych z naszym Kołem. W porównaniu do ubiegłego roku to już naprawdę przyzwoita frekwecja. Tym samym już śmiało możemy powiedzieć, że w naszym Kole pojawiła się kolejna impreza, która na stałe zagości w wędkarskim kalendarzu AKW Skish.

Do zobaczenia na kolejnym Wędkarskim Dniu Dziecka

Piotrek Waś