Skip to content

Podlodowe Mistrzostwa Koła „SKISH” 2013

Podlodowe Mistrzostwa Koła „SHISH” 2013 odbyły się 2 i 3 lutego na Jeziorze Boksze.

Woda to ma status łowiska specjalnego, leży pomiędzy Sejnami i Suwałkami.

Udział w zawodach wzięło blisko 20 osób. Pokrywa lodowa była bezpieczna i pozwalała przemieszczać się po całym jeziorze. Jeziorko ma specyficzną budowę. Składa się z dwóch części połączonych przesmykiem. Ma zróżnicowane dno i głębokości dochodzące do 20 metrów. Po ustaleniu spraw organizacyjnych na brzegu jeziora z rana dnia pierwszego ruszyliśmy na łowy.

Znalezienie okoni wcale nie było takie łatwe jakby mogło się wydawać. Nawet wskazówki właściciela i plany batymetryczne jeziora średnio były pomocne. Jednak przy tak dużej ilości osób wcześniej czy później ktoś trafi na rybę.

Pierwszego dnia pogoda w miarę dopisywała. Trafiły się rybki, była integracja i na koniec dnia łowienia ognisko. Wieczorem była uroczysta kolacja i wymiana spostrzeżeń i doświadczeń. W sobotę późnym wieczorem przyszła zmiana pogody, bardzo mocne opady śniegu. Mogło to tylko zwiastować, że w niedzielę poruszanie się po tafli lodowej nie będzie łatwe. Jak się później okazała miało to również wpływ na brania ryb. Niedziela z rana nie rozpieszczała, jednak godziny popołudniowe przyniosły kilka pasiastych.

Ogólnie wyjazd bardzo fajny, na którym padło kilka fajnych rybek.